8 Lip
2013

SOLIDARNA POLSKA – PRZYSZŁOŚĆ DLA MŁODYCH.

Bezpłatne studia niezależnie od liczby kierunków, czy obniżenie wysokości składek na ZUS dla pracodawców zatrudniających młodych – to niektóre propozycje programowe Klubu Młodych Solidarnej Polski, przedstawione w sobotę 13.04.2013 na ogólnopolskiej konwencji w Łodzi. W konwencji programowej pod hasłem „Solidarna Polska – przyszłość dla młodych” uczestniczyli działacze młodzieżowi oraz liderzy Solidarnej Polski – Zbigniew Ziobro, Beata Kempa, Jacek Kurski, Tadeusz Woźniak oraz Jan Ziobro.

Na konwencji przedstawiono propozycje dla młodych. Dotyczyły one m.in. edukacji, rynku pracy, młodych małżeństw i rodziców, sportu oraz ułatwień dla młodych przedsiębiorców.

Główne problemy młodego pokolenia o których mówiono na konwencji to m.in.: wysokie bezrobocie, umowy śmieciowe, brak poczucia bezpieczeństwa, brak możliwości utrzymania rodziny, brak mieszkań, wyjazdy młodych ludzi do pracy za granicę, zniechęcanie do uczestniczenia w życiu politycznym, odpłatność za drugi kierunek studiów.

– Musimy sprawić, by młodzi ludzie tu, nad Wisłą, a nie tam, w Irlandii, Anglii czy Austrii, mogli realizować swoje marzenia, tworzyć rodzinę, pozwolić sobie na dom, samochód i mieć poczucie bezpieczeństwa – mówił Zbigniew Ziobro. – Musimy sprawić, by młodzi ludzie mogli patrzeć w przyszłość z optymizmem i nadzieją. Że tu, nad Wisłą, a nie tam, w Irlandii, Anglii czy Austrii, można realizować swoje marzenia, tworzyć rodzinę, pozwolić sobie na dom, samochód i mieć poczucie bezpieczeństwa. Nie jesteśmy wielkim klubem parlamentarnym, jesteśmy w opozycji, ale możemy złożyć projekty ustaw, które odpowiadają waszym oczekiwaniom – mówił lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Jacek Kurski mówił, że PO nie wywiązała się z obietnic i totalnie zawiodła młodych. – Młodzi ludzie walą głową w szklany sufit i nie mogą rozwinąć skrzydeł. Grozi nam syndrom straconego pokolenia. Młodość, która jest tak wspaniała, dla wielu ludzi może wydawać się przekleństwem i utratą szans na rozwój – powiedział Jacek Kurski. – PO, zamiast nagradzać ludzi za wybieranie drugiego kierunku studiów, karze ich koniecznością płacenia za własne zdolności i ambicje. Nasze państwo jest nastawione na zaspokajanie interesów wąskich grup kosztem społeczeństwa. Państwo jest jak przepompownia publicznych pieniędzy do prywatnych kieszeni. A propozycje, o których mówicie, jak ulgi inwestycyjne, stypendia, praktyki, obniżenie składek ZUS, urlopy macierzyńskie, wymagają pieniędzy publicznych. Dziś te pieniądze znikają na naszych oczach. Jacek Kurski nawiązywał również do aktualnej polityki. – Solidarna Polska jest alternatywą dla PO i PiS oraz dla „trzech tenorów lewicy”, którzy nie są prawdziwą lewicą. Kwaśniewski siedzi w kieszeni u oligarchy, a dorobił się na prywatyzacji majątku państwowego w czasie swojej prezydentury. Palikot to milioner, który każe w swoim majątku mówić do siebie „paniczu”, a Miller zlikwidował zniżki na przejazdy dla młodzieży i finansowanie barów mlecznych. To ma być alternatywa dla młodych ludzi? To festiwal przebierańców, pozerów, piców i miglanców, których trzeba postawić w narożniku i powiedzieć fałszywym prorokom: „Do widzenia”. Solidarna Polska musi być alternatywą dla całej sceny politycznej.

Beata Kempa powiedziała, że premier Donald Tusk ma uszy zatkane plasteliną na problemy młodych. – Zapytamy, co rząd przez ostatnie lata zrobił dla młodych ludzi i co zamierza. Odpytamy ministrów Krystynę Szumilas, Barbarę Kudrycką i młodego, gładkiego Kosiniaka-Kamysza. Na Tuska nie liczę, bo infantylizm jego wypowiedzi jest porażający.

PRZYSZŁOŚĆ MŁODYCH

7 Lip
2013

Dla młodych – Nasze inicjatywy ustawodawcze

1. Poselski projekt ustawy o wsparciu finansowym młodych rodzin w nabywaniu własnego mieszkania – Dotyczy przedłużenia programu „Rodzina na swoim” na czas nieoznaczony i zawężenia kręgu adresatów dopłat Skarbu Państwa do młodych małżeństw, z których choć jeden z małżonków nie ukończył 40 roku życia.

http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/Projekty/7-020-522-2013/$file/7-020-522-2013.pdf