15 wrz
2017

Zbigniew Ziobro spotkał się z osobami pokrzywdzonymi przez wymiar sprawiedliwości

Premier Beata Szydło i Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro spotkali się dziś (15 września) w Kancelarii Premiera z osobami pokrzywdzonymi przez wymiar sprawiedliwości.
– Determinacja mojego rządu i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, by zreformować polski wymiar sprawiedliwości, jest ogromna – zapewniła na spotkaniu Premier Beata Szydło.
Jak zaznaczyła, prawo ma służyć wszystkim, również najsłabszym, a do tej pory w Polsce tak nie było. – Naszym obowiązkiem jest wspierać was i rozwiązywać problemy, przez które zwykli polscy obywatele mają utrudnione życie. Od tego jesteśmy, to nasza praca, to nasza służba – dodała.
Po trwającym kilka godzin spotkaniu Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podkreślił na wspólnej konferencji prasowej z Premier Beatą Szydło, że system sądownictwa wymaga wielkich zmian i odwagi w ich wprowadzaniu.
Pełne emocji i żalu słowa, które padały podczas spotkania ze strony osób poszkodowanych, są – jak mówił minister – jednym wielkim wołaniem o zmianę w polskim sądownictwie.
– Takich historii, tych Polaków, którzy tu zostali zaproszeni, jest tysiące (…). Warto by było, aby z pokrzywdzonymi odbyli spotkanie prominentni przedstawiciele sędziów, którzy podczas wcześniejszej konferencji prasowej  z taką pewnością siebie i butą w głosie mówili, że wszystko jest dobrze i w porządku, i w sądownictwie tak naprawdę jedynym problemem jest to, że jest władza, która chce dokonywać zmiany – powiedział.
W spotkaniu  wzięli także udział Minister – członek Rady Ministrów Beata Kempa oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś.
źródło: ms.gov.pl